background
İşlemlerinizi dijital ortamda gerçekleştirin

Satış ve kar oranlarınızı arttırın, büyüyün!

B2B (Firmadan Firmaya E-Ticaret)

İşletmelerden (firmalardan), işletmelere (firmalara) yapılan e-ticaret modeline B2B adı verilmektedir. B2B e-ticaret modelinde son kullanıcı olarak tanımlandırılan internet tüketicilere satış işlemi gerçekleştirilmez. Örnek olarak toptan satış işlemi gerçekleştiren bir distribütörün bayilerine yapmış olduğu e-ticaret şekli verilebilir. B2B e-ticaret son günlerde ülkemizde oldukça gelişmeye başlayan bir e-ticaret tekniğidir. Bayisi olan veya kendisinden ürün satın almak isteyen firmalara en hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmak isteyen firmalar tarafından tercih edilmektedir.

B2B E-Ticaretin Temel Özellikleri

7/24 Online Erişim

B2B’nin tercih edilmesinin en büyük nedeni sürekli alım-satım hizmetinin devam ediyor olmasıdır. Firmalar mesai satlerinden veya tatillerden etkilenmeden ticaretlerini aralıksız online olarak 7/24 sürdürebilmektedirler. Size büyük avataj sağlacak.

Erişim Kolaylığı

B2B e-ticaret sistemlerinin ikinci önemli özelliği ise erişim kolaylığıdır. Firmalar internet sayesinde dünyanın herhangibir yerindeki müşterilerine ulaşabilir, ürünlerini tanıtabilir ve satışlarını anlık olarak online gerçekleştirebilirler.

İşlemlerin Diğital Ortamda Gerçekleşmesi

İnternet üzerinden yapılan tüm işlemler dijital ortamda gerçekleşmektedir. Dijital bilgiler ise kolaylıkla depolanabilir, transfer edilebilir, kullanılabilir. Böylelikle işlemler hem hızlı hemde güvenli bir şekilde gerçekleşmektedir.

B2B’nin Firmalara Avantajları

- Satış ve kar oranlarında artış
- İç pazarda rekabet üstünlüğü
- Küresel pazarlardan pay kapma
- Pazar çeşitliliğinde artış
- Parça başı maliyetlerde düşüş
- Talepler açısından zaman sınırının ortadan kalkması
- Şirket büyümesi açısımdan fırsat
- Yeni bilgi ve deneyim edinme fırsatı